BSHRA RESULTS Tentsmuir Forest

20/21 November 2004

Organised by Graeme Marshall

Tentsmuir Gallery

SATURDAY
B Class 4-6 DOGS
    3.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon LUXMOORE 66   11:34.18 19.19
2 Brian SKILTON 57   12:10.34 18.25
3 Chris KISKO 49   12:15.10 18.12
4 John CARTER 42   12:17.72 18.05
5 Brian GALE 36   12:52.65 17.23
6 Jim MARSHALL 31   13:06.82 16.93
7 Michael ROLSTON 27   13:30.62 16.42
8 Alistar SPOWART 23   13:45.65 16.13
9 Shafi RATANI 20   14:26.90 15.36
10 Wendy DRUMMOND 17   17:55.35 12.39
11 Steve GRINHAM 14   18:32.45 11.98
12 Ewan ROBERTSON 12   20:24.61 10.87
13 Catherine LEWIS 10   20:30.14 10.83
C4 Class 3-4 DOGS
    3.2 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66   11:29.70 16.70
2 Simon MANNING 57   12:01.80 15.96
3 Sally LEICH 49 Vet 12:19.82 15.57
4 Debi SCOTT 42   12:29.10 15.38
5 Simon LUXMOORE 36   12:31.18 15.34
6 Hugh WAKKER 31   13:05.49 14.68
7 Brian COLLINS 27   13:11.29 14.56
8 Julia SIMS 23   13:26.29 14.29
9 Sharon SARGENT 20   14:10.00 13.55
10 Sandra DUNN 17   16:01.58 11.98
11 Shane WILKINSON 14 Rookie 17:16.66 11.11
12 Linda REILLY 12   17:20.73 11.07
13 Malcolm BATEMAN 10   18:27.40 10.41
C3 Class 2-3 DOGS
    3.1 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   12:17.82 15.12
2 Ali KOOPS 57 Vet 12:51.70 14.46
3 Debi SCOTT 49   13:34.80 13.69
4 Richard SARGENT 42   13:49.79 13.45
5 Stuart MURRAY 36   14:16.07 13.04
6 Tim GIBSON 31   14:33.48 12.78
7 Mike HAMMOND 27   15:23.28 12.09
8 Dee BIRD 23   15:26.09 12.05
9 Chris MINDHAM 20 Vet 15:29.32 12.01
10 Jim TAYLOR 17   15:50.39 11.75
11 Paul ROBERTSON 14   15:51.85 11.72
12 Sally COOPER 12   16:16.03 11.43
13 Pauline AMPHLETT 10 Rookie 16:21.27 11.38
14 Shafi RATANI 8   16:34.60 11.22
15 Lee KELLY 6 Rookie 16:38.90 11.17
16 Trish HUDSON 5   16:47.93 11.07
17 Paul BATE 4   16:49.31 11.06
18 John PAUL 3   16:55.05 11.00
19 Rhoda SHARP 2   17:11.27 10.82
20 Trisha CLIFT 1   17:52.50 10.41
21 Dawn McINNESS 0   17:54.99 10.38
22 Louisa CASOLA 0   23:43.63 7.84
disq Nicky SPOWART 0   Disqual  
D Class 2 DOGS
    2.6 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   08:27.47 18.46
2 Caroline KISKO 57   09:04.74 17.17
3 Kelly DONALDSON 49   09:22.66 16.63
4 Dee BIRD 42   09:28.52 16.45
5 Trisha CLIFT 36   09:38.59 16.17
6 Michael McRAE 31   09:39.38 16.17
7 Steven STUDLEY 27   09:44.07 16.03
8 Paul BATE 23   10:15.59 15.19
9 Paul REGAN 20   10:32.50 14.81
10 Tim HART 17   10:33.34 14.79
11 Suzanne HAY 14   10:43.93 14.53
12 Paul ROBERTSON 12 Vet 10:47.21 14.47
13 Mark LAWSON 10   11:00.19 14.18
14 Simon LUXMOORE 8   11:07.13 14.03
15 Judy WAKKER 6   11:45.29 13.28
16 Dawn HAMMOND 5   12:51.83 12.12
17 Sandy SIMPSON 4 Rookie 12:53.61 12.09
18 Steve TAYLOR 3 Rookie 13:29.45 11.57
19 Fiona DEVLIN 2 Rookie 17:38.09 8.85
20 Wendy DRUMMOND 1   22:48.85 6.84
disq Mel HANNAH 0 Rookie Disqual  
S Class 1 DOG SCOOTER
    1.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   07:09.01 14.27
2 Ewan ROBERTSON 57 Vet 08:10.69 12.46
3 Shane WILKINSON 49 Vet 08:13.74 12.39
4 Mike HAMMOND 42 Vet 10:59.44 9.29

SUNDAY
B Class 4-6 DOGS
    3.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Brian SKILTON 66   11:47.23 18.84
2 Simon LUXMOORE 57   11:57.90 18.55
3 Chris KISKO 49   12:48.54 17.32
4 Brian GALE 42   12:49.66 17.30
5 Jim MARSHALL 36   13:27.11 16.51
6 Michael ROLSTON 31   13:45.92 16.13
7 Alistar SPOWART 27   14:03.76 15.78
8 Wendy DRUMMOND 23   14:29.36 15.33
9 Shafi RATANI 20   14:38.94 15.15
10 Steve GRINHAM 17   17:53.32 12.41
11 Ewan ROBERTSON 14   21:02.25 10.55
C4 Class 3-4 DOGS
    3.2 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66   11:21.10 16.92
2 Simon MANNING 57   12:04.29 15.91
3 Sally LEICH 49 Vet 12:30.98 15.34
4 Debi SCOTT 42   12:44.93 15.06
5 Hugh WAKKER 36   12:51.36 14.94
6 Julia SIMS 31   12:53.50 14.88
7 Simon LUXMOORE 27   13:10.36 14.58
8 Brian COLLINS 23   13:13.49 14.53
9 Sharon SARGENT 20   14:35.00 13.17
10 Shane WILKINSON 17 Rookie 17:38.42 10.89
11 Sandra DUNN 14   18:52.95 10.17
12 Malcolm BATEMAN 12   19:50.09 9.68
C3 Class 2-3 DOGS
    3.1 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Debi SCOTT 66   12:49.88 14.49
2 Reece LONG 57   12:52.96 14.44
3 Ali KOOPS 49   13:13.91 14.06
4 Richard SARGENT 42   13:56.45 13.35
5 Dee BIRD 36   14:36.08 12.74
6 Tim GIBSON 31   14:50.10 12.54
7 Jim TAYLOR 27   14:56.86 12.44
8 Stuart MURRAY 23   15:14.97 12.20
9 Lee KELLY 20 Rookie 15:36.20 11.92
10 Paul ROBERTSON 17   15:43.53 11.82
11 Mike HAMMOND 14   15:46.97 11.78
12 Paul BATE 12   16:10.44 11.51
13 Sally COOPER 10   16:13.55 11.46
14 Chris MINDHAM 8 Vet 16:13.59 11.46
15 John PAUL 6   16:32.99 11.24
16 Nicky SPOWART 5   16:42.37 11.14
17 Shafi RATANI 4   16:56.80 10.97
18 Pauline AMPHLETT 3 Rookie 17:00.79 10.93
19 Trish HUDSON 2   17:01.13 10.93
20 Trisha CLIFT 1   17:39.41 10.54
21 Dawn McINNESS 0   18:59.15 9.80
D Class 2 DOGS
    2.6 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   09:00.29 17.33
2 Caroline KISKO 57   09:03.63 17.21
3 Michael McRAE 49   09:45.10 16.00
4 Dee BIRD 42   09:48.40 15.92
5 Paul BATE 36   09:49.01 15.89
6 Steven STUDLEY 31   09:54.30 15.76
7 Trisha CLIFT 27   10:00.48 15.60
8 Kelly DONALDSON 23   10:12.30 15.29
9 Tim HART 20   10:33.92 14.76
10 Suzanne HAY 17   10:36.98 14.69
11 Paul REGAN 14   10:47.63 14.44
12 Mel HANNAH 12 Rookie 10:49.15 14.42
13 Sandy SIMPSON 10 Rookie 11:06.00 14.05
14 Mark LAWSON 8   11:07.68 14.01
15 Paul ROBERTSON 6 Vet 11:28.68 13.58
16 Judy WAKKER 5   12:04.27 12.93
17 Dawn HAMMOND 4   12:43.82 12.25
18 Steve TAYLOR 3 Rookie 13:38.13 11.44
19 Louisa CASOLA 2   16:12.32 9.63
20 Fiona DEVLIN 1 Rookie 16:45.71 9.30
S Class 1 DOG SCOOTER
    1.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   07:28.59 13.63
2 Ewan ROBERTSON 57 Vet 08:04.54 12.62
3 Shane WILKINSON 49 Vet 08:06.12 12.59
4 Michael McRAE 42   08:48.64 11.57
5 Mike HAMMOND 36 Vet 11:39.90 8.74

OTHER BSHRA RESULTS