BSHRA RESULTS Rendlesham Forest

4/5 December 2004

Organised by Steve Rooke

Rendlesham Gallery

SATURDAY
B Class 4-6 DOGS
    3.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Brian SKILTON 66   12:35.41 17.64
2 Chris KISKO 57   13:32.96 16.38
3 Brian GALE 49   13:41.06 16.22
4 Chris WALKER 42   13:55.11 15.95
5 Simon LUXMOORE 36   14:09.87 15.67
6 Shafi RATANI 31   14:54.85 14.88
7 Alistair SPOWART 27   16:26.19 13.51
8 Shane WILKINSON 23 Rookie 20:16.29 10.95
9 Steve GRINHAM 20   21:08.53 10.50
DNS Andrew GRISBROOKE 0      
DNF John CARTER 0      
C4 Class 3-4 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66   08:52.05 18.27
2 Simon MANNING 57   09:26.96 17.14
3 Dan STOREY 49   09:33.07 16.96
4 Simon LUXMOORE 42   09:43.92 16.64
5 Sally LEICH 36   09:50.50 16.47
6 Debi SCOTT 31   09:52.33 16.42
7 Lorraine LeFEVRE 27   09:56.46 16.31
8 Julia SIMS 23   09:57.97 16.25
9 Trevor FAGG 20   10:03.17 16.12
10 Barbara STANIER 17   10:03.57 16.09
11 Brian COLLINS 14   10:12.66 15.86
12 Dave BURRELL 12   10:14.32 15.83
13 Marina McLEAN 10   10:16.60 15.75
14 Chris BARRY 8   10:34.05 15.33
15 Colin URQUHART 6   10:41.08 15.16
16 Sharon SARGENT 5   10:50.71 14.93
17 Andrew GRISBROOKE 4   11:12.07 14.46
18 Rennie WEYMOUTH 3   11:15.73 14.38
19 Mary RACKHAM 2   11:23.25 14.23
20 Shastra RAVEN 1   11:27.97 14.13
21 Adrian NICHOLLS 0 Vet 11:37.88 13.93
22 Allen BLUNT 0   13:39.40 11.87
23 Christine HARWOOD 0   14:05.22 11.50
24 Sue JONES 0 Rookie 14:13.48 11.40
C3 Class 2-3 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   09:43.33 16.67
2 Ali KOOPS 57 Vet 10:06.35 16.04
3 John CARTER 49   10:14.30 15.83
4 Richard SARGENT 42   10:20.37 15.68
5 Katrina NURSE 36   10:23.47 15.60
6 Debi SCOTT 31   10:38.28 15.24
7 Dan STOREY 27   11:00.37 14.73
8 Rennie WEYMOUTH 23   11:06.75 14.57
9 Tim GIBSON 20   11:10.07 14.51
10 Debbie FAGG 17   11:26.43 14.17
11 Paul ROBERTSON 14   11:37.06 13.95
12 Martyn RILEY 12   11:39.72 13.89
13 Julie FOARD 10 Vet 11:43.17 13.83
14 Chris MINDHAM 8 Vet 12:10.22 13.32
15 Mike HAMMOND 6   12:17.20 13.19
16 Shafi RATANI 5   12:25.33 13.05
17 Derek SHARP 4 Vet 12:25.70 13.03
18 Trish HUDSON 3   12:34.40 12.89
19 Paul BATE 2   12:40.53 12.77
20 Sally COOPER 1   13:04.14 12.40
21 Hugh SYM 0 Rookie 13:38.02 11.88
22 Lee KELLY 0 Rookie 13:38.57 11.87
23 Sally FLETCHER 0 Vet 13:39.80 11.85
24 Mary RACKHAM 0   13:53.70 11.65
25 Nicky SPOWART 0   14:22.57 11.26
26 Patricia CLIFT 0   14:23.75 11.25
27 Barbara TERRY 0   14:39.73 11.05
28 Gary SCHOFIELD 0   15:39.37 10.35
29 Jane WELLSTEAD 0   19:08.55 8.46
30 Jacqui HEPBURN 0 Rookie 20:05.10 8.07
DNS Dee BIRD 0      
DNS Caroline KISKO 0      
D Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   09:58.20 16.25
2 Caroline KISKO 57   10:37.37 15.26
3 Paul BATE 49   10:55.63 14.82
4 Dee BIRD 42   11:26.57 14.15
5 Leigh MARSDEN 36   11:33.70 14.01
6 Tim HART 31   11:53.05 13.63
7 Kelly DONALDSON 27   12:08.32 13.35
8 Steven STUDLEY 23   12:09.89 13.32
9 Paul REGAN 20   12:34.19 12.89
10 Paul ROBERTSON 17 Vet 12:50.81 12.61
11 Patricia CLIFT 14   12:53.72 12.56
12 Trevor FAGG 12   12:56.70 12.51
13 Dave BEACH 10   12:58.18 12.49
14 Suzanne HAY 8   13:14.60 12.23
15 Steve ROOKE 6 Vet 13:32.88 11.96
16 Simon LUXMOORE 5   13:46.83 11.75
17 Sam HART 4 Vet 14:06.48 11.49
18 Sharon VINGOE 3   14:16.62 11.34
19 Christine HARWOOD 2   15:07.09 10.72
20 Dawn HAMMOND 1 Vet 15:21.28 10.55
21 Nick DRAIN 0 Vet 16:08.01 10.04
22 Kim WINFIELD 0 Rookie 16:25.12 9.87
DNS Mark LAWSON 0      
DNS Mike HAMMOND 0      
DNS Alan DANIELS 0 Rookie    
DNS Steve TAYLOR 0 Rookie    
DM Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon ATHERTON     15:22.74 10.53
2 Darren LeFEVRE     16:25.19 9.87
3 Barbara STANIER     17:53.50 9.06
4 Dave RICHARDSON      19:33.79 8.28
S Class 1 DOG
    1.5 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   06:01.22 14.96
2 Dee BIRD 57   06:31.18 13.81
3 Rennie WEYMOUTH 49   06:36.22 13.64
4 Shane WILKINSON 42 Vet 06:49.92 13.17
5 Christian ULF-HANSEN 36   06:52.53 13.08
6 Sally FLETCHER 31   09:32.98 9.42
7 Barbara STANIER 27   13:35.87 6.62
DNS Mike HAMMOND 0 Vet    

SUNDAY
B Class 4-6 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon LUXMOORE 66   08:13.16 19.72
2 John CARTER 57   08:22.55 19.32
3 Brian SKILTON 49   08:28.46 19.13
4 Chris KISKO 42   08:47.12 18.44
5 Brian GALE 36   08:53.63 18.20
6 Chris WALKER 31   09:00.85 17.97
7 Andrew GRISBROOKE 27   09:31.23 17.02
8 Shafi RATANI 23   09:47.62 16.53
9 Shane WILKINSON 20 Rookie 12:19.51 13.14
10 Steve GRINHAM 17   12:53.03 12.57
DNS Alistair SPOWART 0      
C4 Class 3-4 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66   08:43.43 18.59
2 John CARTER 57   09:17.12 17.45
3 Simon MANNING 49   09:32.26 16.99
4 Dan STOREY 42   09:35.16 16.90
5 Mary RACKHAM 36   09:43.18 16.67
6 Barbara STANIER 31   09:45.67 16.59
7 Julia SIMS 27   09:48.05 16.53
8 Lorraine LeFEVRE 23   09:48.37 16.53
9 Debi SCOTT 20   09:53.72 16.36
10 Trevor FAGG 17   10:01.92 16.15
11 Simon LUXMOORE 14 Vet 10:08.63 15.96
12 Marina McLEAN 12   10:13.96 15.83
13 Sally LEICH 10   10:21.41 15.65
14 Brian COLLINS 8   10:22.90 15.60
15 Dave BURRELL 6   10:30.06 15.43
16 Rennie WEYMOUTH 5   10:33.47 15.36
17 Sharon SARGENT 4   11:19.59 14.29
18 Shastra RAVEN 3   12:23.93 13.06
19 Andrew GRISBROOKE 2   12:24.48 13.06
20 Adrian NICHOLLS 1 Vet 12:28.65 12.98
21 Sue JONES 0 Rookie 12:47.38 12.67
22 Allen BLUNT 0   13:42.12 11.82
23 Sharon WHITFIELD 0 Rookie 13:52.21 11.68
24 Christine HARWOOD 0   14:24.41 11.25
C3 Class 2-3 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   09:45.07 16.62
2 Ali KOOPS 57 Vet 10:00.88 16.17
3 Richard SARGENT 49   10:18.53 15.70
4 Debi SCOTT 42   10:24.27 15.58
5 Jane WELLSTEAD 36 Rookie 10:46.97 15.02
6 John CARTER 31   10:52.62 14.89
7 Debbie FAGG 27   11:06.04 14.59
8 Tim GIBSON 23   11:10.19 14.51
9 Dan STOREY 20   11:10.60 14.49
10 Rennie WEYMOUTH 17   11:13.81 14.42
11 Paul ROBERTSON 14   11:40.64 13.87
12 Lee KELLY 12 Rookie 11:52.35 13.65
13 Trish HUDSON 10 Vet 12:15.67 13.21
14 Mike HAMMOND 8   12:25.29 13.05
15 Derek SHARP 6   12:36.02 12.86
16 Shafi RATANI 5   12:51.67 12.59
17 Barbara TERRY 4   12:55.03 12.54
18 Sally COOPER 3   13:04.78 12.38
19 Paul BATE 2   13:05.04 12.38
20 Julie FOARD 1 Vet 13:25.86 12.06
21 Chris MINDHAM 0 Vet 13:26.11 12.06
22 Hugh SYM 0   13:54.92 11.64
23 Sally FLETCHER 0 Vet 14:13.35 11.40
24 Mary RACKHAM 0   14:18.22 11.33
25 Patricia CLIFT 0   14:51.77 10.90
26 Jacqui HEPBURN 0 Rookie 21:14.14 7.63
DNS Martyn RILEY 0      
DNS Nicky SPOWART 0      
DNS Dee BIRD 0      
DNS Caroline KISKO 0      
D Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   09:52.00 16.42
2 Paul BATE 57   10:44.68 15.07
3 Caroline KISKO 49   11:23.54 14.21
4 Leigh MARSDEN 42   11:34.46 14.01
5 Steven STUDLEY 36   11:34.91 13.99
6 Dee BIRD 31   11:36.07 13.97
7 Tim HART 27   11:51.37 13.67
8 Paul ROBERTSON 23 Vet 12:37.00 12.84
9 Dave BEACH 20   12:37.24 12.84
10 Kelly DONALDSON 17   12:42.62 12.74
11 Paul REGAN 14   12:56.26 12.53
12 Dawn HAMMOND 12 Vet 13:20.34 12.15
13 Steve ROOKE 10 Vet 13:54.06 11.65
14 Sam HART 8 Vet 14:20.92 11.29
15 Dave BUTCHER 6 Rookie 14:23.58 11.25
16 Suzanne HAY 5   14:34.26 11.12
17 Sharon VINGOE 4   14:35.94 11.10
18 Christine HARWOOD 3   14:51.11 10.91
19 Sharon WHITFIELD 2 Rookie 15:07.24 10.72
20 Patricia CLIFT 1   15:14.75 10.62
21 Sally NUNN 0   16:23.68 9.88
22 Elaine McGOWAN 0 Rookie 17:08.55 9.45
23 Mike HAMMOND 0   17:24.51 9.30
DNS Trevor FAGG 0      
DNS Simon LUXMOORE 0      
DNS Nick DRAIN 0 Vet    
DNS Kim WINFIELD 0 Rookie    
DNS Mark LAWSON 0      
DNS Alan DANIELS 0 Rookie    
DNS Steve TAYLOR 0 Rookie    
DM Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
           
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon ATHERTON     15:12.84 10.65
2 Darren LeFEVRE     16:18.66 9.93
3 Brian COLLINS     18:37.80 8.69
4 Sue PATEMAN     19:19.64 8.38
5 Paul PATEMAN     20:47.78 7.79
6 Robbie ROBINSON     25:23.42 6.38
7 Lorna BARTLETT     27:48.43 5.83
S Class 1 DOG
    1.5 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   05:46.68 15.56
2 Rennie WEYMOUTH 57   06:08.10 14.67
3 Dee BIRD 49   06:10.91 14.56
4 Shane WILKINSON 42 Vet 06:15.54 14.36
5 Christian ULF-HANSEN 36   07:01.89 12.80
6 Dawn HAMMOND 31 Vet 09:36.52 9.36
7 Barbara STANIER 27   10:53.82 8.26
8 Kelly DONALDSON 23   12:50.62 12.61
DNF Sally FLETCHER 0      


OTHER BSHRA RESULTS