BSHRA RESULTS Pembrey Forest

19/20 February 2005

Organised by Simon Luxmoore and Brian Gale

Pembrey Gallery

SATURDAY
B Class 4-6 DOGS
    2.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Brian SKILTON 66   09:02.63 18.56
2 Simon LUXMOORE 57   09:12.36 18.26
3 Brian GALE 49   10:04.91 16.66
4 Sally LEICH 42   10:36.79 15.82
5 Shafi RATANI 36   11:05.51 15.14
6 Chris WALKER 31   11:17.90 14.87
7 Steve GRINHAM 27   13:56.95 12.04
C4 Class 3-4 DOGS
    2.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon MANNING 66   10:27.70 16.05
2 Debi SCOTT 57   10:34.11 15.90
3 Simon LUXMOORE 49   10:38.54 15.77
4 Sharon SARGENT 42   10:53.61 15.41
5 Tracy DART-LATREMOUILLE 36   11:51.69 14.16
6 Jo CLARKE 31   13:59.52 12.00
C3 Class 2-3 DOGS
    2.3 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   08:07.95 16.97
2 Richard SARGENT 57   09:01.99 15.28
3 Ali KOOPS 49 Vet Team 09:07.48 15.14
4 Debi SCOTT 42   09:21.61 14.73
5 Tim GIBSON 36   09:22.40 14.73
6 Jane WELLSTEAD 31 Rookie 09:37.34 14.35
7 Simon STACKHOUSE 27   09:54.13 13.94
8 Anthony REES 23   10:37.31 13.00
9 Mike HAMMOND 20   10:51.28 12.72
10 Mags HOLT 17   11:28.61 12.02
11 Sharon VINGOE 14   11:30.16 12.00
D Class 2 DOGS
    2.3 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Dee BIRD 66   09:40.03 14.28
2 Steven STUDLEY 57   10:11.85 13.53
3 Kelly DONALDSON 49   10:18.48 13.40
4 Reece LONG 42   10:23.51 13.27
5 Dave BEACH 36   10:56.11 12.62
6 Sharon VINGOE 31   11:07.61 12.40
7 Steve ROOKE 27 Vet Team 11:10.40 12.36
8 Suzanne HAY 23   11:37.21 11.88
9 Dawn HAMMOND 20 Vet Team 11:56.77 11.55
10 Sherrie UNWIN 17 Vet Team 12:39.39 10.91
11 Hugh SYM 14   12:43.10 10.85
12 Sandy SIMPSON 12 Rookie 12:58.77 10.63
S Class 1 DOG SCOOTER
    0.9 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   03:04.54 17.51
2 Dee BIRD 57   03:14.50 16.62
3 Simon STACKHOUSE 49   03:15.57 16.53
4 Christian ULF-HANSEN 42   03:29.45 15.50
5 Steven STUDLEY 36   03:44.46 14.46
6 Mike HAMMOND 31   03:55.28 13.79

SUNDAY
B Class 4-6 DOGS
    2.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon LUXMOORE 66   08:55.33 18.84
2 Brian SKILTON 57   08:59.10 18.70
3 Chris WALKER 49   09:38.21 17.44
4 Brian GALE 42   10:02.45 16.74
5 Sally LEICH 36   10:38.99 15.77
6 Shafi RATANI 31   11:01.37 15.25
7 Steve GRINHAM 27   13:46.89 12.19
C4 Class 3-4 DOGS
    2.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon LUXMOORE 66   10:29.88 16.00
2 Simon MANNING 57   10:35.94 15.85
3 Debi SCOTT 49   11:03.44 15.20
4 Mick CLARKE 42   11:13.03 14.98
5 Sharon SARGENT 36   11:25.84 14.69
DISQ Tracy DART-LATREMOUILLE 0   Disqual  
C3 Class 2-3 DOGS
    2.3 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66   08:04.03 17.11
2 Richard SARGENT 57   08:53.85 15.51
3 Debi SCOTT 49   08:54.69 15.48
4 Ali KOOPS 42 Vet Team 08:55.49 15.48
5 Tim GIBSON 36   09:14.48 14.95
6 Jane WELLSTEAD 31 Rookie 09:59.32 13.82
7 Simon STACKHOUSE 27   10:20.19 13.35
8 Mike HAMMOND 23   10:26.92 13.21
9 Mags HOLT 20   11:27.62 12.03
10 Sharon VINGOE 17   11:27.65 12.03
D Class 2 DOGS
    2.3 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Dee BIRD 66   09:51.46 14.01
2 Steven STUDLEY 57   10:10.52 13.55
3 Kelly DONALDSON 49   10:23.72 13.27
4 Reece LONG 42   10:27.62 13.18
5 Sharon VINGOE 36   10:48.57 12.76
6 Dave BEACH 31   10:56.59 12.60
7 Steve ROOKE 27 Vet Team 11:40.51 11.81
8 Mike COOKE 23 Rookie 11:44.39 11.76
9 Suzanne HAY 20   11:47.16 11.71
10 Dawn HAMMOND 17 Vet Team 12:18.17 11.22
11 Sherrie UNWIN 14 Vet Team 12:49.48 10.77
12 Liz BEAUMONT 12   18:23.24 7.51
S Class 1 DOG SCOOTER
    0.9 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66   03:02.60 17.70
2 Dee BIRD 57   03:24.02 15.88
3 Simon STACKHOUSE 49   03:32.89 15.21
4 Steven STUDLEY 42   03:47.85 14.21
5 Hugh SYM 36   04:33.04 11.87

OTHER BSHRA RESULTS