BSHRA RESULTS Kinshaldy Forest

8/9 January 2005

Organised by Graeme Marshall & Judy Wakker

Kinshaldy Gallery

SATURDAY
B Class 4-6 DOGS
    4.5 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon LUXMOORE 66 14:59.40 18.02
2 Brian SKILTON 57 15:29.01 17.44
3 John CARTER 49 16:09.72 16.70
4 Chris WALKER 42 17:21.26 15.56
5 Brian GALE 36 18:11.29 14.85
6 Steve GRINHAM 31 27:51.45 9.69
7 Ewan ROBERTSON 27 29:32.74 9.14
DISQ Chris KISKO 0
C4 Class 3-4 DOGS
    3.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66 12:57.57 17.58
2 Simon MANNING 57 13:34.67 16.79
3 Debi SCOTT 49 14:11.97 16.06
4 Julia SIMS 42 14:12.44 16.06
5 Hugh WAKKER 36 14:28.91 15.74
6 Trevor FAGG 31 14:53.79 15.30
7 Simon LUXMOORE 27 Vet 15:06.02 15.10
8 Brian COLLINS 23 15:08.70 15.05
9 Sharon SARGENT 20 15:16.84 14.92
10 Dave BURRELL 17 15:21.15 14.85
11 Sally LEICH 14 15:54.23 14.34
C3 Class 2-3 DOGS
    3.2 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Richard SARGENT 66 13:37.06 14.10
2 Reece LONG 57 13:49.96 13.88
3 Ali KOOPS 49 Vet 13:50.43 13.88
4 Debi SCOTT 42 13:51.48 13.86
5 John CARTER 36 13:59.64 13.71
6 Trevor FAGG 31 14:16.26 13.46
7 Lee KELLY 27 Rookie 15:56.75 12.04
8 Jane WELLSTEAD 23 Rookie 15:57.02 12.04
9 Simon STACKHOUSE 20 Rookie 16:30.97 11.62
10 Julie FOARD 17 Vet 16:42.87 11.49
11 Mike HAMMOND 14 17:07.64 11.21
12 Jim TAYLOR 12 17:09.64 11.18
13 Sally FLETCHER 10 Vet 18:03.41 10.64
14 Shastra RAVEN 8 19:01.89 10.09
15 Paul ROBERTSON 6 19:01.99 10.09
16 Rhoda SHARP 5 Vet 19:20.50 9.92
DISQ Judy WAKKER 0
D Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66 09:00.45 18.00
2 Caroline KISKO 57 09:13.09 17.58
3 Steven STUDLEY 49 09:57.86 16.25
4 Dee BIRD 42 09:59.67 16.20
5 Patricia CLIFT 36 10:20.01 15.68
6 Kelly DONALDSON 31 10:23.59 15.58
7 Suzanne HAY 27 10:43.61 15.09
8 Paul ROBERTSON 23 Vet 12:01.79 13.46
9 Dawn HAMMOND 20 Vet 12:17.97 13.17
10 Robert THOMPSON 17 Rookie 12:29.80 12.96
11 Suzanne ALEXANDER 14 Rookie 12:50.13 12.62
12 Dave BEACH 12 13:35.68 11.91
13 Fiona DEVLIN 10 Rookie 16:18.20 9.94
DISQ Pauline AMPHLETT 0 Rookie
S Class 1 DOG
    1.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Simon STACKHOUSE 66 Rookie 07:40.40 13.30
2 Ewan ROBERTSON 57 Vet 08:31.11 11.98
3 Dee BIRD 49 08:46.88 11.61
4 Raymond HAY 42 09:35.09 10.64
5 Mike HAMMOND 36 11:02.36 9.24

SUNDAY
B Class 4-6 DOGS
    4.5 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Brian SKILTON 66 16:40.06 16.20
2 Simon LUXMOORE 57 16:57.95 15.91
3 Chris KISKO 49 18:02.08 14.97
4 John CARTER 42 18:48.21 14.36
5 Brian GALE 36 19:05.26 14.15
6 Chris WALKER 31 19:53.71 13.57
7 Steve GRINHAM 27 20:04.65 13.44
8 Ewan ROBERTSON 23 28:08.01 9.60
C4 Class 3-4 DOGS
    3.8 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Derek SHARP 66 12:49.82 17.77
2 Simon MANNING 57 13:51.12 16.46
3 Julia SIMS 49 14:09.91 16.09
4 Hugh WAKKER 42 14:15.47 16.00
5 Debi SCOTT 36 14:26.71 15.78
6 Trevor FAGG 31 14:38.27 15.58
7 Simon LUXMOORE 27 14:39.58 15.55
8 Brian COLLINS 23 15:12.57 14.98
9 Dave BURRELL 20 15:15.29 14.95
10 Sally LEICH 17 15:46.04 14.46
11 Sharon SARGENT 14 16:09.46 14.12
12 Mike HAMMOND 12 19:48.79 11.51
C3 Class 2-3 DOGS
    3.2 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66 13:24.90 14.31
2 Debi SCOTT 57 13:28.97 14.24
3 Ali KOOPS 49 Vet 13:43.15 14.00
4 Richard SARGENT 42 13:56.87 13.76
5 John CARTER 36 14:06.70 13.60
6 Trevor FAGG 31 14:58.70 12.81
7 Jane WELLSTEAD 27 Rookie 15:46.14 12.18
8 Julie FOARD 23 Vet 16:33.84 11.59
9 Paul ROBERTSON 20 16:58.64 11.31
10 Robert THOMPSON 17 Rookie 17:11.42 11.17
11 Lee KELLY 14 Rookie 17:44.70 10.82
12 Judy WAKKER 12 17:50.51 10.76
13 Jim TAYLOR 10 18:08.48 10.59
14 Simon STACKHOUSE 8 Rookie 18:36.02 10.32
15 Shastra RAVEN 6 18:57.09 10.13
16 Rhoda SHARP 5 Vet 19:59.39 9.61
D Class 2 DOGS
    2.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Reece LONG 66 08:38.56 18.73
2 Caroline KISKO 57 09:05.99 17.80
3 Steven STUDLEY 49 10:07.22 16.01
4 Dee BIRD 42 10:07.76 15.99
5 Patricia CLIFT 36 10:15.77 15.78
6 Dave BEACH 31 11:13.46 14.44
7 Kelly DONALDSON 27 11:21.51 14.25
8 Suzanne HAY 23 11:38.79 13.91
9 Dawn HAMMOND 20 Vet 11:58.74 13.52
10 Suzanne ALEXANDER 17 Rookie 12:18.15 13.17
11 Hugh SYM 14 Rookie 12:27.17 13.01
12 Paul ROBERTSON 12 Vet 14:00.36 11.57
13 Fiona DEVLIN 10 Rookie 16:24.01 9.88
S Class 1 DOG
    1.7 MILES    
Pos Name Points Notes Time Ave. MPH
1 Raymond HAY 66 07:17.15 14.00
2 Ewan ROBERTSON 57 Vet 07:49.13 13.05
3 Dee BIRD 49 07:59.44 12.78
4 Simon STACKHOUSE 42 Rookie 08:41.43 11.75
5 Steven STUDLEY 36 09:01.77 11.29
6 Brian COLLINS 31 10:47.08 9.46
7 Dawn HAMMOND 27 Vet 12:07.65 8.41

OTHER BSHRA RESULTS